Náhradní díly na pračky

Bez pračky se v současné domácnosti už neobejdeme. Patrně nikomu už by se nechtělo prádlo prát v rukách, máchat a ždímat. Je ale potřeba si uvědomit nepříjemnou skutečnost, že ze všech domácích spotřebičů jsou právě pračky ty nejvíce poruchové. Hrozí jim různá rizika, která ovšem mohou pramenit také z vašeho nevhodného používání pračky.

 

Motor pračky je například přetěžován, pokud do pračky dáváte příliš mnoho prádla, než na kolik je dimenzována. Ačkoli právě motor je součástí, na kterou výrobci poskytují z celé pračky nejdelší záruční lhůtu, která může být od šesti až do deseti let dlouhá. Mezi běžnější poruchy u praček pak patří samozřejmě přetržení klínové řemene, který spojuje buben pračky s motorem a zajišťuje jeho otáčení. Náhradní klínové řemeny na pračky se pak kupují podle délky na konkrétní typ a model pračky. Není ale přesně stanoveno, který klínový řemen musí být na kterou značku pračky.

 

Pokud máte teprve před výběrem pračky, pak je vhodné doporučit takové, které mají menší množství funkcí. Většinu jich stejně nevyužijete a pouze platí, že takové pračky mají větší riziko vzniku poruchy. Rovněž se dá říct, že pračky, které mají nižší počet otáček na odstřeďování, mají větší výdrž motoru. Investice do dražší pračky se vyplatí, protože může být méně poruchová a vydržet déle bez výměny náhradních dílů pračky.

 

Pokud jde o vodní kámen, který představuje nemilého společníka všech domácích spotřebičů, které nějakým způsobem pracují s vodou, jeho vzniku se dá předcházet také praním na nižší teploty.

 

Časté opravy se týkají také výměny čerpadel pračky nebo napouštěcích a vypouštěcích hadic pračky, jejichž výměna je jednou za čas nejspíš nevyhnutelná.